צלחות לווין

למה צלחות לווין?

צלחות אלו מאפשרות לכם לבחור את חבילת הצפייה שמתאימה לכם, ולשלם עבור תכנים שבאמת מעניינים אתכם. במקום לשלם הרבה ולקבל הרבה ערוצים לא רלוונטיים, כל ערוץ וערוץ שתראו באמצעות צלחת הלוויין יהיה כזה שיהיה לכם בו עניין.

אם גם אתם רוצים להצטרף לכל אלה שכבר צופים רק בערוצים שהם באמת רוצים, צרו עמנו קשר עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם.
לפרטים חייגו 5189238 – 03.

מה זה בעצם קליטת שידורי טלוויזיה ורדיו באמצעות צלחת לווין?

הלווין הוא בעצם תחנת ממסר -הלווין קולט את השידורים מהקרקע (בתדר קליטה-uplink) ומשדר אותם בחזרה לקרקע (down link). תחום תדרי השידור של הלווינים תחום C-BAND 3.4G-4.2G ותחום נוסף היותר נפוץ תחום 10.7G-12.7G Ku-BAND.
הלווינים נמצאים במרחק של 36000 ק”מ לפחות בגלל מיקומם הם נעים יחד עם כדור הארץ כך שמבחינתו הלווינים הם קבועים. לכל לווין יש את המיקום וכן את הכינוי.

על צלחות לווין ועוד

על מנת לקלוט שידורים מלווין יש לנו צורך באנטנה צלחת בקוטר המתאים לפי עוצמת הלווין.
במרכז הצלחת (focus) נוסיף מגבר וממיר תדר (LNB) אשר יגביר את האות ימיר אותו לתדר נמוך יותר ויעביר את האות בכבל קואקסיאלי (RG-6 RG-59 ) למקלט הלוויני (satellite reciver ) כאן האות יעובד ויחובר למסך הטלוויזיה. על מנת לכלול מספר לווינים יהיה צורך בצלחת ממונעת או במספר צלחות שכל אחת תכוון ללווין אחר. במידה ויש לנו מספר לווינים שקרובים אחד לשני אפשר בצלחת לווין אחת עם מספר מגברים (LNB) לקלוט מספר לווינים בצלחת קבועה. המגברים (LNB) יחוברו למפסק (disec switch) ולאחר מכן למקלט הלוויני. במידה ואנחנו רוצים לצפות במספר טלוויזיות יהיה עלינו להוסיף מספר מקלטים לפי מספר מכשירי הטלוויזיה. השידורים כיום הם שידורים דיגיטלים mpeg-2 ולאחרונה mpeg-4 וגם באיכות HD.

יש שני סוגים של שידורים- שידורים חופשיים וערוצים בתשלום.
השידורים החופשיים נקראים FTA ערוצים חופשיים ללא תשלום. הקבוצה השנייה ערוצים בתשלום – זאת אומרת להצטייד במקלט לווין מיוחד תומך בכרטיס וכמובן לשלם מנוי על בסיס חודשי או שנתי.

חברת א.א סיגמה תשמח לייעץ ולספק לכם את המערכת המתאימה בדיוק לכם.